Často kladené dotazy

Jak Vám můžeme pomoci?

Níže naleznete často kladené dotazy a odpovědi.
Pokud odpověď na svůj dotaz nenajdete, spojte se s námi. Rádi se s Vámi seznámíme a pomůžeme Vám.

Časté dotazy

Měřící přístroje

Je možná zapůjčka měřicího přístroje po dobu servisu?
Ano, vždy je nutné se dohodnout zda máme volný odpovídající přístroj.
Potřebuji zajistit servis na měřící přístroj, co mám udělat?
Existují 2 způsoby. Osobní předání v našem sídle nebo můžete přístroj zaslat na naší adresu: Afriso spol. s r.o., Komerční 520, 251 01 Nupaky. Přístroj vhodně zabalte. Vložte průvodní dopis s vaší objednávkou nebo si vytiskněte tento předvyplněný formulář, který vyplníte dle vaších požadavků.  Standardně nám postačí přístroj bez veškerého příslušenství (kufříku, nabíječky, paměťové karty). V případě nejasností vás budeme kontaktovat.
Jak dlouho trvá výměna senzoru u analyzátoru spalin?
Samotná práce 2 dny. Proč tak dlouho? Máme zkušenost, že elektrochemické senzory v analyzátoru spalin se musí po jejich výměně ustálit a teprve poté zkalibrovat. Tímto způsobem dokážeme zaručit, aby jste měřili výhradně správné hodnoty.
Jak dlouho trvá kalibrace analyzátoru spalin?
Zpravidla jeden den, dle vytížení servisního oddělení. V případě, že přístroj potřebujete mít po ruce, tak je ideální se domluvit předem - telefonicky, emailem.
Můžeme si vyměnit senzory v analyzátoru spalin sami?
Bohužel, respektive naštěstí, ne. Výměnou senzoru u analyzátoru spalin svépomoci neušetříte čas ani peníze za servis. Vzhledem k tomu, že přístroj potřebuje, obzvlášť po výměne senzoru zkalibrovat a provést zkoušku pomocí kalibračního plynu, tak ztrácí smysl nabízet takovéto řešení. Po otestování obdržíte kalibrační list. Naší filozofií je, že náš zákazník si pořizuje měřící přístroj, aby změřil správné hodnoty.
Má AFRISO přístroje na 4 Pa test?
Ano, existují 2 varianty. Pro starší analyzátory typu Eurolyzer existuje možnost si dokoupit příslušenství EP Check. Tato varianta existuje, ale naším zákazníkům doporučujeme zakoupit tento modul CABPs. Jedná se o základní modul s tzv. vyměnitelnou hlavicí. Výměnou hlavice za jiný typ je možné měřit jiné typy měření jako je teplota, tlak, vlhkost, analýzovat VOC, průtok a teplotu vody a nebo také vyhledávat únik zemního plynu. Hlavice se neustále rozšířují, takže je možné očekávat i jiné typy měření. Navíc moduly CAPBs jsou také cenově výhodné, tak co víc si přát. Možná zmínime ještě možnost bezdrátového propojení s vaším chytrým telefonem,tabletem nebo analyzátorem spalin AFRISO.  
Jak často se musí kalibrovat analyzátory spalin?
Ideální je ověření a kalibraci elektrochemických přístrojů provádět 1 x ročně, dostačující je interval 1x za 2 roky. Naše zkušenost je taková, že přístroje po dvou letech vykazují hodnoty CO, NO, SO2 v tolerenaci +/- 5 % z měřené hodnoty. To máme ověřené při zkoušce s kalibračním plynem. Musíme však zmínit, že kalibrace přístrojů zahrnuje také čištění přístroje a výměnu drobných dílů např. těsnění. To prospívá životnosti vašeho přístroje a správnému výstupu měřených hodnot. Tyto drobné položky si již neúčtujeme, protože to považujeme za samozřejmou službu pro naše zákazníky.

Topenářské komponenty

Které manometry se dají použít na plyn?
Pro měření tlaku plynu se používají manometry se zapouzdřenou membránou - jde o typ KP. Nejnižší rozsah je 0 - 6 mbar neboli 0 – 600 Pa. Nejvyšší rozsah je 0 – 1 000 mbar.
Co to jsou deformační manometry ?
Všechny analogové manometry můžeme označit jako deformační, protože se tlakem měřeného média deformuje měřící strojek. Měřícím strojkem je buď zapouzdřená membrána pro plynná média, manometry nesou označení KP. Nebo je měřícím strojkem bourdonova trubice, typ manometru je označen jako RF.
Živý chat
Spojte se s námi přes aplikaci Skype, odpověď na Váš dotaz dostanete rychle. Vyhledejte naše skype jméno: AfrisoCZ!
Napište nám
Popište svůj problém a zašlete nám jej na e-mail na info@afriso.cz nebo využijte tento poptávkový formulář.
Zavolejte nám
V pracovní době od pondělí do pátku mezi 9. a 16. hodinou, můžete se nám zeptat na jakoukoliv otázku. Volejte! +420 272 953 636